yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
,

Sarsıntının akabinde yaralar sarıldı: Afet bölgelerinde yapılan yaklaşık 45 bin konut vatandaşlara teslim edildi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki zelzelenin üzerinden geçen yaklaşık 3 yıllık süreçte, Elazığ ve Malatya’da toplam 33 bin 821 konutun inşası tamamlandı.

İzmir’deki 5 bin 61 konut ve ticari bağımsız ünitenin inşaatından 4 bin 604 konutun imali tamamlandı.

2021 yılında Antalya ve Muğla’da yaşanan yangınlar sonrasında toplam bin 450 konut ve 730 ahır inşa edildi.

Kastamonu’da sel afetinin akabinde toplamda 934 konut, 127 dükkân 1 millet bahçesi ve 40 köy meskeni yapılırken, Sinop’un Ayancık ilçesinde ise 79 konut, 56 dükkân ve 2 sanayi sitesi inşa edildi.

23 Kasım 2022 tarihinde meydana gelen Düzce sarsıntısı sonrası 213 adet ünitenin üretilmesine yönelik çalışmalar ise devam ediyor.

Sel felaketi yaşayan Giresun’da 730 konutun inşası tamamlanırken Rize’de ise 400 konutun inşaat çalışmaları etaplar dâhilinde tamamlanıyor.

Elazığ’daki sarsıntı konutları

1.

Sürsürü Mahallesi (191 adet 2+1 – 790 adet 3+1 Toplam: 981 konut tamamlandı)

2.

Mustafapaşa Mahallesi (618 adet 2+1 – 882 adet 3+1 Toplam: bin 500 konut tamamlandı)

3.

Abdullahpaşa Mahallesi (12 adet 2+1 – 2 bin 239 adet 3+1 Toplam: 2 bin 251 konut tamamlandı)

4.

Sivrice İlçesi (265 adet 2+1 – 40 adet 3+1 Toplam: 305 konut tamamlandı)

Depremin merkez üssü Sivrice’de depremzedeler için inançlı meskenler inşa etmeyi sürdüren TOKİ, 2 ve 3 katlı 305 konut, 86 iş yeri ile 2 caminin imalini 15 ayda tamamladı.

Elazığ’da üretimi gerçekleşen çalışmalarda hedef vatandaşlarımızı tek bir alana sıkıştırmadan farklı inançlı ve zelzeleye güçlü alanlarda sağlam konut ve toplumsal donatılar üreterek, toplumsal muhtaçlıkları karşılamak ve kentteki ömür kalitesini artırarak kent sonlarını genişletmektir.

Elazığ sarsıntısı sonrası inşaat çalışmaları 15 farklı merkez mahallede, merkeze bağlı beldelerde ve 7 farklı ilçede toplam 71 noktada başlatıldı. 57 noktada inşaat çalışmaları tamamlandı.

Elazığ’da inşa çalışmaları yüzde 90 düzeyinin üzerinde tamamlandı. Bu yıl içerisinde geriye kalan tüm inşa çalışmaları tamamlanacak.

27 bin 778 konut üretimi planlandı. 25 bin 674 konut ihalesi yapıldı. 22 Ocak 2023 tarihi itibariyle hak sahiplerine teslim süreçleri başladı. Bu konutlardan 6 bin 966 kentsel dönüşüm konutu, 17 bin 817 afet konutu (3 bin 575’i köy evi). 2 bin 995 toplumsal konut yapılmış olacak. bin 352 iş yerinden bin 178’i tamamlandı ve hak sahiplerine teslimleri başladı.

16 okul tamamlandı. (TOPLAMDA 140 DERSLİKLİ İLKOKUL, 48 DERSLİKLİ ORTAOKUL, 116 DERSLİKLİ LİSE OLMAK ÜZERE 304 DERSLİKLİ OKUL ÜRETİMİ PLANLANMIŞTIR.) Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi. Hasarlı 6 okul yıkılarak yerine inançlı ve sağlıklı 6 okul yapıldı.

Depremin merkez üssü Sivrice’de hayat başladı

Depremin merkez üssü olan Sivrice’de 305 konut, 3 fırın, 88 dükkân, 2 cami, 1 PTT hizmet binası ve tüm toplumsal donatıların inşası tamamlandı.

Malatya zelzele konutları bilgi notu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı sarsıntıdan etkilenen Malatya’da ve 8 ilçesinde çalışmalarına devam ediyor.

Malatya’da 6 bin 32 afet konutu, 2 bin 106 kentsel dönüşüm konutu ve 592’si toplumsal konut olmak üzere toplam 8 bin 730 konut üretiliyor. Şimdiye kadar teslim edilen konut sayısı ise 6 bin 89’dur.

1.

570 köy meskeni yapıldı, bin 248 köy konutu teslim edildi. 284 ticari ünite yapıldı, 178 ticari ünite teslim edildi.

8’i hasar görmüş, 1’i yeni planlanan toplam 196 derslik kapasiteli 9 okulun inşası tamamlanmış ve teslim edilmiştir.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum.

Planlanan 8 mescitten 5’ü tamamlanmıştır.

1 millet bahçesi tamamlanarak hizmete girmiş, 1 millet bahçesinin de üretimi devam etmektedir.

Yapımı devam eden 1 adet PÖH ( Polis Özel Harekât ) merkezi bulunuyor.

Gelinciktepe Mevkide (merkez) 550 milyon TL bedelle toplam bin 527 konut üretilerek, teslim edilmiştir.

Depremde büyük hasar gören Doğanyol ilçesi de adeta tekrar inşa edildi. Zelzelenin çabucak akabinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçeye yatay mimariye uygun 317 konut, 42 işyeri ile 1 camii inşa edildi.

Malatya Gökçe Mahallesinde ise 104 konut, 69 ticari ünite ve 1 mescitten oluşan kentsel dönüşüm çalışması yapıldı.

20 Ocak 2020’de Sivrice merkezli 6.5 şiddetindeki sarsıntının akabinde Elazığ ve Malatya’da hem afet konutları hem de yerinde dönüşümle inşa edilen konutların 33 bin 821’i tamamlandı.

Asrın felaketinin akabinde devam eden çalışmalar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “asrın felaketi” olarak bedellendirilen Kahramanmaraş merkezli Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki sarsıntılar nedeniyle yaklaşık 14 milyon insanın etkilediği bölgelerde yaralar sarılmaya devam ediyor.

Bakanlığa bağlı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) eliyle, sarsıntı bölgesinde kentlerin kültürünü yaşatacak, gereksinimlerini giderecek anlayışla projeler hayata geçiriliyor. Sarsıntının ağır hasar verdiği bölgelerde yeni master plan çalışmaları yürütülüyor. Yapılan master plan çalışmaları çerçevesinde Türkiye’nin en ileri gelen mimarlarıyla birlikte ortak bir çalışma yürütülüyor.

Akademisyenler, kanaat liderleri, sivil toplum kuruluşları, mahallî yöneticiler, mimar, mühendislerin görüşleri alınarak yeni yerleşim yerlerine uygun alanlar belirleniyor. Yeni yapılacak afet konutları için yer tespiti yapılırken, zelzele sebebiyle oluşan yeni kırıklar dâhil olmak üzere taban her türlü detaylarıyla birlikte mikro bölgeleme ve detaylı jeolojik etüt raporları hazırlanıyor.

Afet konutları en hakikat en sağlam temel olarak görülen radye temel üzerine tünel kalıp sistemiyle, yöresel mimariye uygun inşa edilecek. Yer artı 3-4 katı geçmeyecek ve 105 metrekare alana sahip daireler, 3 + 1 olacak.

Köyleri tekrar ayağa kaldıracak projeler ile 93 metrekare neti olan 3 artı 1 köy konutları inşa edilecek.

Elazığ’da 7 bin 452 konut inşa edilecek.

Malatya’da 70 bin 1 konut ve 25 bin 302 köy konutu inşa edilecek.

Afet bölgelerinde yapılan yaklaşık 45 bin konut toplumsal donatılarıyla birlikte vatandaşlara teslim edildi.

Bakanlığımız eliyle afet bölgelerinde yapılan yaklaşık 45 bin konut, iş yeri, köy meskeni, ahır tüm toplumsal donatılarıyla birlikte vatandaşlara teslim edildi. Bakanlığımızca imali devam eden afet konutları 2023’te teslim edilecek.

Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Malatya’da, Elazığ’da, İzmir’de, Antalya’da, Muğla’da olduğu üzere Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin etkilediği 11 vilayetimizde de bütün vatandaşlara kalıcı afet konutları 1 yıl içinde teslim edilmeye başlanacak.

Deprem ülkesi olan Türkiye’de kentsel dönüşümü siyaset üstü bir problem olarak görüyor ve alanda 250 bin konutun kentsel dönüşüm sürecini fiilen devam ettiriyoruz. “İlk Konutum, Birinci İş Yerim” projesi kapsamında 250 bin toplumsal sosyal konut ve 1 milyon konut gayeli yerin üretimi devam ediliyor.

Deprem bölgesine inşa edilecek yaklaşık 650 bin konutun üretimi ile birlikte son bir yıl içerisinde ülkemize 2 milyonu aşkın yeni, sağlam ve inançlı konut kazandırılarak yapı stoku güçlendirilmiş olacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na net ileti: Biz vazifedeyken Selo içerden çıkamaz

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.