Güncel Otomobil Haberleri SitesiOtomobil Sitesi Haberlerine OtomobilSitesi.net ile ulaşın...

Yaralı yavru karacaları biberonla beslediler

Yaralı yavru karacaları biberonla beslediler

Bolu’da ormanlık alanda çakalın ağzından iki yavru karacayı kurtaran Abdullah Aksoy, karacaları 1 hafta boyunca keçi sütü ile besledikten sonra Orman ve Su İş Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

Bolunun Mengen ilçesine bağlı Merkeşler köyünde bir çakalın 2 yavru karacayı kovaladığını gören Abdullah Aksoy otomobilini park ederek hemen yavru karacalara yardım için koşmaya başladı. Bir karacayı çakalın ağzından alan Abdullah Aksoy, daha sonra yaralı iki karacayı arabasına bindirerek veterinere götürdü. Tedavisinin ardından karacalara biberonla keçi sütü veren Aksoy karacaları hayat verdi.

Abdullah Aksoy, yeğenleri 10 yaşındaki Mücahit Kıyak, 8 yaşındaki Şule Kıyak ve 5 yaşındaki Şevval Kıyakla birlikte karacaları biberona beslediler. Aksoy, daha sonra iki yavru karacayı Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne götürerek teslim etti.

Çakalın yavru karacalara saldırdığını görünce otomobilinden inerek yardım ettiğini söyleyen Abdullah Aksoy, Yavru karacaların bir çakalın saldırısına uğradığını gördüm. Bir karacayı çakalın ağzından aldım, yaralanmıştı. Karacaları alarak evime getirdim. Veterinerde tedavisini yaptırıp 1 hafta boyunca keçi sütüyle besledik. Doğaya bırakılmaları için yetkililere teslim ettik dedi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

yeni meslekler 2019,