yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
,

Bakan Soylu’dan CHP’li Murat Bakan açıklaması: FETÖ’nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’la ilgili olarak, “Emniyet içerisinde paralel bir yapı kurmaya çalışan bir anlayışın kendisidir. FETÖ’nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor. Bütün sistem elimizdedir. Bütün sistem de yargıya intikal ettirilecektir. Son çerçevesini çiziyoruz.” dedi.

Soylu, Haber Küresel televizyonu canlı yayınında gündeme ait soruları yanıtladı.

CHP İzmir Milletvekili Bakan’ın, Jandarma Genel Komutanlığı işçisinin seçim gecesi vazife başında olmalarına dair bir talimata ait paylaşımına yönelik soruya Soylu, “O bahsedilen milletvekili FETÖ’nün Türkiye’deki en temel aparatlarından bir adedidir. FETÖ’nün temel aparatıdır. Bu bütün bizim istihbarat topluluğumuzda, emniyet topluluğumuzda bu kadar net açık yani.” karşılığını verdi.

Soylu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yayınladığı evrak, ey jandarma sen bugün görevlisin. Fiili olarak misyon yaptığın yerde fiili olarak misyon yapıyorsan orada kal. Şayet fiili olarak bir misyon tanımlanman yoksa senin yapacağın iş, olabilecek rastgele bir sıkıntıya karşı ya bu Kayseri’de olur, atıyorum Adana’da olur, Kırklareli’nde olur, kıymetli değil ancak bizim buna güvenlik olarak bazen var olan insan kaynağınız yetmeyebilir, takımınız yetmeyebilir. Buna takım destek yapmak lazım. Bazen öbür biriyle grup kaydırmak lazım. Biz onları da tasarladık. Yani hangi vilayet hangi ile yardımcı olacak? Hangi vilayette polis, jandarmaya yardımcı olur, jandarma polise yardımcı olacak? Bütün bu anlayışları planladık. Vazifesini yapmanın ne ziyanı, ne badiresi var? Diyor ki oyunuzu kullanın, oyunuzu kullandıktan sonra, oyunu kullanmak bir vatandaşlık vazifesidir, çabucak gelin hazır kıta bir vaziyette.”

“Türk polisinin hakkını koruyoruz” algısıyla FETÖ’cülerin palavra haberlerini servis eden Murat Bakan’ın hangi hedefe hizmet ettiğinin en büyük delili ise geçmiş tarihli paylaşımları.

“FETÖ’nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor”

Seçim güvenliğinin herkesin istek ettiği ve istediği, herkes için yapılan bir şey olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“(Murat Bakan) Emniyet içerisinde paralel bir yapı kurmaya çalışan bir anlayışın kendisidir. FETÖ’nün ikinci paralel yapısını oluşturmaya çalışıyor. Bütün sistem elimizdedir. Bütün sistem de yargıya intikal ettirilecektir. Son çerçevesini çiziyoruz. Emniyetin içerisinde FETÖ’den sonra bunlar yeni bir sistem kurmaya çalışıyor. Emniyetin içerisinde yeni bir sistem kurmaya çalıştılar. Biz bu yeni sistemi tespit ettik. Birçoğunu açığa aldık. Birçoğuyla ilgili artık şemamız belirlidir. Çok net söylüyorum. Murat Bakan bunların başındadır. Bedeli çok ağır olacaktır.”

Bununla ilgili bütün hazırlıkları yaptıklarını kaydeden Soylu, “Emniyet içerisinde Murat Bakan’ın bizatihi kendi oluşturduğu, kendi kurguladığı, devletin emniyetini ve devletin istihbaratını hem bozmaya hem de içeride diğer bir yapılanmayı oluşturmaya çalışan çok derin bir ağ olduğunu da söyleyebiliriz.” diye konuştu.

Soylu, kelam konusu evrakı emniyet yahut jandarma içindeki bir çalışanın sızdırıp sızdırmadığı sorusuna karşılık da “Yani o evrakta bir şey yok. Biliyorsunuz bu tesir casusları ve bu işleri yapanlar evrakın içinde ne yazdığı kıymetli olmadan kendi söylediğine ehemmiyet atfetmek için bu türlü bir evrak varmış üzere ortaya koyarlar. O çok olağan bir yazışma ve gerçek bir yazışma.” sözlerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu ülkemizi nereye sürüklediğinin ya farkında ve bilerek sürüklüyor. Ya da sonuçlarını, neyle karşı karşıya kalacağını şimdi daha kestirebilmiş değil. PKK, Doğu ve Güneydoğu’ya yönelik apayrı bir hazırlık yapmaktadır. Çok net söylüyorum.” dedi.

Soylu, bölgede 72 bin 813 de konteyner kurulduğunu tabir ederek, 81 ilin valisinin bayramın birinci günü sarsıntı bölgesinde afetzedelerin yanında olacağını kaydetti.

Seçim güvenliği

Soylu, seçim güvenliği konusunda, Türkiye’nin bütün dünyada uzun yıllardır seçim problemini en düzgün yöneten ülkelerden birisi olduğunu söyledi.

Türkiye’de tamamı şaibeli olan 2 seçim bulunduğuna işaret eden Soylu, bunların birincisinin 1946 seçimleri ve 1947’deki lokal seçimler, ikincisinin ise 1982 Anayasası referandumunun olduğunu aktardı.

Soylu, seçim güvenliği konusunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2007 seçimlerinden sonra daima olarak ortaya koyduğunu belirterek, “Türkiye’de bu tip yolsuzluğu yapan, sopalı seçim yapan tek bir siyasi parti var o da Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Onun dışında kimse Türkiye’de sopalı seçim yapmamıştır.” sözlerini kullandı.

Seçimde 601 bini aşkın çalışanın vazife yapacağını aktaran Soylu, sandık heyetlerinin getirdiği torbaların otomobillerden seçim heyetlerine taşınmasına kadar bütün güvenliğin İçişleri Bakanlığı’na ilişkin olduğunu lisana getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun görüntü paylaşımı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Aleviler” diyerek paylaştığı görüntüye ait değerlendirmesi sorulan Soylu, bu ülkede Ermeni Kaymakam, Caferi ve Afgan Türkü valiler bulunduğunu, bir evvelki periyotta de Alevi vali, emniyet müdürleri, kaymakamlar, jandarma kumandanları olduğunu kaydetti.

Soylu, bunların Türkiye’ye uzak bir durum olmadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Ama bunu siyasal istismar alanı yapmak, bu alanı kendi art bahçesi olarak daima pahalandırmak bunun en kıymetli çıkış noktalarından bir tanesi. Artık burada bunu söyleyen de biz değiliz yahut bir oburu değil. Daha fazla sizin belirttiğiniz Millet İttifakı’nın ortakları. Bu mezhebe yani etnik kökene mensup olduğu için, bu yapıya mensup olduğu için ‘oy alamaz’ diyen, ‘toplum bunu sorgular’ diyen biz değiliz. Yani bizim bu türlü bir sıkıntımız de yok esasen. Lakin burada bunu meydana getirmesinin, değerlendirmesinin sebebi çok net bir biçimde buradan kendi ismine bir mağduriyet kıssası oluşturmaya çalışmak. Lakin Türkiye o günleri çoktan geçti.”

Kılıçdaroğlu’nun danışmanıyla çalıştığını kaydeden Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun Aleviliğe de ne kadar mensubiyet duyup duymadığı da farklı bir tartışma. Bu mevzuda ne kadar kendi edimlerini yerine getirip getirmediği de başka bir tartışma mevzusudur. Ben biliyorum.” sözlerini kullandı.

Meral Akşener’in seçimlerden sonra “adil davranacağız, kelam veriyoruz” telaffuzlarının ne manaya geldiği sorusuna Soylu, “Bir manaya gelmiyor. Meral Akşener’i bırakmak lazım. Bu istikrarını kaybetmiş durumda. Seçim sonucunda nasıl bir tabloyla karşı karşıya kaldığını göreceksiniz.” cevabını verdi.

“HDP diye bir siyasi parti yoktur”

Soylu, HDP’nin, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyip desteklemeyeceğine yönelik soruya da “Şöyle bir soru soruyorum ben. HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim? Yok. HDP seçime giriyor mu? Giriyor. Pekala kime oy verecekler? Seçmenin ne yapacağını bilmiyoruz da ancak HDP yöneticilerinin ortaya koydukları PKK’nın yönlendirmesiyle Kılıçdaroğlu’na oy verecekler. HDP diye bir siyasi parti yoktur. HDP siyasi parti olsaydı Diyarbakır anneleri HDP’yi kapatamazdı. Diyarbakır anneleri HDP’yi kapattılar. Nasıl kapattılar seçime giremedi HDP.” cevabını verdi.

Türkiye’nin canını dişine takarak bir terör devleti kurulmasına müsaade etmediğini aktaran Soylu, şöyle konuştu:

“Seçime giderken yani Türkiye’nin önümüzdeki 5 yılını yöneteceği beşerler belirlenirken, yöneteceği beyannameler belirlenirken en temel sorunlardan bir tanesi HDP’nin ve PKK’nın oyun alanının açılmasıdır. Türkiye bugüne kadar bu oyunları, bu tezgahları ne ile aştı? Milletle aştı. 15 Temmuz’u neyle aştı? Milletle aştı. 17-25 Aralık’ı neyle aştı? Milletle aştı. Milletimiz, bu büyük millet, bunlara bu meşruiyet alanını vermeyecektir. Artık biz PKK’yı enkaz haline getirmişiz. 86 tane terörist kalmış Türkiye’nin dağlarında. Ya bu bundan 3-5 yıl evvel, 10 yıl evvel düşünülebilir bir iş değildi. Sayı bundan 6 yıl evvel 3 bindi.”

“PKK, Doğu ve Güneydoğu’ya yönelik farklı bir hazırlık yapmaktadır”

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın PKK’nın silah bırakmasına yönelik kelamlarına ait değerlendirmesi sorulan Soylu, PKK’nın zayıfladığı vakit bir silah bırakma numarasına girdiğini belirterek, “Ne vakit Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu mevzuda başına çöker, tek taraflı ateşkes ilan ederler. Nefeslenmek için. Yani bu tarihi bir numaradır. Uzun vakitten beri yaptıkları bir numaradır. Türkiye’nin dağlarında 86 terörist kaldı. Bunun 14-15’inin de kiminin ayağı yok. Kiminin kolu yok. Kiminin kulağı duymuyor. Yani kaçabilme fırsatı bulamadığı için oralarda duruyor.” diye konuştu.

Esas maksadın Suriye sınırında terör devleti olarak nitelendirdikleri bir devlet kurmak olduğunun altını çizen Soylu, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin içerisini de oradan daima olarak rahatsız etmek ve sonuç almaya yönelik adımlar atabilmektir. Bunu hepimiz biliyoruz artık. Bu ayan beyan açığa çıkmış. Belediyeler kimdeydi? HDP’de Doğu ve Güneydoğu’da. PKK’yı insan kaynağı olarak desteklediler mi? Lojistik olarak desteklediler mi? Çocukları dağlara gönderdiler mi? Gönderdiler. 6-8 Ekim olaylarının lojistik takviyesini sağlayan onların belediyeleridir. Lokal idarelerde bu kadar büyük Türkiye’ye, ülkemizin birliğine yönelik terörist hareketler gerçekleştirebilmeyi sağlayan bu belediyeler sanki Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar ortağı olunduğunda hükümet üzerinden neler yapılabilir? Milletimizin bunu düşünmesi lazım. Yani çok net söyleyeyim. Türkiye’de yeni bir periyot başladı. PKK Kılıçdaroğlu’nu dahi müsaadeyle Doğu ve Güneydoğu’ya sokabilir. Bakın bir tezimi söylüyorum.”

O bölgenin iklimini âlâ koklayan insanlardan bir tanesi olduğunu aktaran Soylu, “Onlar farklı bir hazırlık yapıyorlar. Bu hazırlığı görüyorum ve okuyorum. Yani Kılıçdaroğlu ülkemizi nereye sürüklediğinin ya farkında ve bilerek sürüklüyor. Ya da sonuçlarını, neyle karşı karşıya kalacağını şimdi daha kestirebilmiş değil. PKK, Doğu ve Güneydoğu’ya yönelik apayrı bir hazırlık yapmaktadır. Çok net söylüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

GÜZEL Parti kurucularından Vedat Yenerer: Parayı bastıran aday oluyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.