yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
,

Gazze kasabı Netanyahu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Gazze’de son asrın en büyük mezalimlerinden birini yapan Netanyahu, ismini tarihe şimdiden ‘Gazze kasabı’ olarak yazdırmıştır” dedi.

AK Parti TBMM Küme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ana gündemi Gazze ve İsrail’in katliamlarıydı. Gazzelilerin, 7 Ekim’den beri insanlık tarihinin en kalleş, en menfur hücumlarına maruz kaldıklarını söz eden Erdoğan, “Analarının öpüp koklamaya kıyamadığı sabiler hunharca katledildi; babalara, gözü üzere sakındıkları yavrularının modüllerini toplattılar” sözlerini kullandı.

GAZZE’Yİ YAKTILAR

Gazze’de, besini, yakıtı, ilacı, ekmeği, elektriği, suyu, irtibatı kesilen ve 360 kilometrekarelik açık hava hapishanesine sıkıştırılan 2,3 milyon beşere adeta soykırım uygulandığının altını çizen Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Tüm dünyanın gözü önünde 50 gün boyunca Gazze’yi yaktılar, yıktılar. İnsanlık tarihine kara birer leke olarak geçen her türlü zulmü yaptılar. Gazze’de son asrın en büyük mezalimlerinden birini yapan Netanyahu, ismini tarihe şimdiden ‘Gazze kasabı’ olarak yazdırmıştır.”

UTANÇ LEKESİ TEMİZLENMEYECEK

“Bu kara leke yalnızca Netanyahu’nun değil ona şartsız dayanak veren herkesin alnına yapışmıştır. Bu utanç lekesi hiçbir vakit temizlenmeyecektir. Gazze’de işlenen insanlık ve savaş kabahatlerini da bir ikisi hariç Batılı ülkelerin tepkisizliğini de asla unutmayacağız. İsrail idaresinin insanlık vicdanı yanında memleketler arası hukuk önünde de hesap vermesi için mevcut tüm yolları deneyeceğiz.”

TEMAS TRAFİĞİ YOĞUNLAŞACAK

Türkiye’nin, tarih boyunca olduğu üzere bugün de tüm imkanlarıyla Gazzelilerin yanında olduğunu vurgulayan Erdoğan, yürüttüğü diplomasi trafiğini anlattı. Bugün de Birleşik Arap Emirlikleri’ne gideceğini belirten Erdoğan, “Gazze için temas trafiğimizi ağırlaştırarak sürdüreceğiz” sözlerini kullandı. Erdoğan, Gazze’nin gereksinim duyduğu gereçlerin bir kısmının bölgeye ulaştırılmasından memnuniyet duyduklarını lakin içeri girmesine müsaade verilen yardım ölçüsünün, Gazze halkının minimum gereksinimlerini karşılamaktan çok uzak olduğunu kelamlarına ekledi.

İSLAM DÜŞMANLIĞI DA YÜKSELİYOR

“Netanyahu idaresinden gelen açıklamalar, insani ortanın kalıcı ateşkese tahvil edilmesi tarafındaki umutlarımızı azaltmaktadır” diyen Erdoğan, kelamlarını şöyle tamamladı: “İsrail köşeye sıkışan Netanyahu’nun daha fazla can almasının önüne geçilmelidir. Antisemitizmi körükleyerek tüm Musevilerin güvenliğini tehlikeye atıyor. Dünyada İslam düşmanlığı da yükseliyor. Batılı ülkelerin sorumsuz telaffuzlarının bedelini bu ülkelerde yaşayan göçmenler ödüyor. Anlaşılan geçmişte Yahudilere ve Romanlara yapıldığı üzere bugün de bir Müslüman sorunu icat edilmeye çalışılmaktadır.”

FİLİSTİN’İN YANINDAYIZ

Türkiye’nin Gazze’ye yönelik insani yardımlarının sürdüğünü belirten Erdoğan, “Bugüne kadar Mısırlı kardeşlerimizle işbirliği içinde 12 uçak ve bir gemi dolusu yardım materyalini El-Ariş’e sevk ettik” diye konuştu. Toplam 1500 ton insani yardım gerecini taşıyan ikinci geminin yola çıktığını da tabir eden Erdoğan, “Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için de temaslarımıza sürat vereceğiz. Türkiye, devleti milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır” dedi.

11. buluşma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. Bir saat süren görüşmede İsrail’in Gazze’ye yönelik hücumları, İsveç’in NATO’ya üyelik süreci gündeme geldi. Görüşmede 31 Mart yapılacak lokal seçimler ana gündem unsurları ortasındaydı. Erdoğan ve Bahçeli’nin, ittifakın nasıl şekilleneceği, hangi kentlerde ittifak yapılacağı ve belediye lideri adayları konusunda fikir alışverişinde bulunulduğu belirtildi. Yeni anayasa sürecini de pahalandıran iki başkanın gündeminde Cumhurbaşkanlığı seçimine ait 50+1 sisteminde değişiklik de vardı. Dünkü tepe ile Erdoğan ve Bahçeli bu yıl içinde 11 sefer bir ortaya gelmiş oldu.

Yunanistan ile tıpkı paydada buluşabiliriz

”Dış siyasette dostlarımızın sayısını artırma, hasımlarımızın sayısını azaltma stratejimizi muvaffakiyetle uyguluyoruz” diyen Erdoğan, “7 Aralık’ta yapmayı planladığımız Yunanistan ziyaretine de yaklaşımımız bu taraftadır. Komşumuz Yunanistan’la ihtilaflarımız dün de vardı, yarın da olacak. Bu ihtilaflardan çıkar sağlama peşinde koşanlar da olacak fakat bu gerçek, tıpkı denizi, birebir iklimi, tıpkı coğrafyayı paylaşan iki komşu ülke olarak ortak paydada buluşamayacağımız manasına asla gelmiyor”

diye konuştu.

MB’de rezerv birinci defa 134,5 milyar dolar

Devletin teşvikleri sayesinde Türkiye sathında adeta bir ihracat ve üretim seferberliği yaşandığını anlatan Erdoğan, global iktisattaki zorluklara, bölgede patlak veren krizlere, 6 Şubat zelzelelerinin olumsuz tesirlerine karşın yakalanılan bu ivmeyi çok kıymetli bulduğunu vurguladı. Erdoğan, “Merkez Bankası (MB) brüt rezervlerimizin Eylül 2014’ten bu yana birinci defa 134,5 milyar dolara çıktığının muştusunu de sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Fırsatçılara 10 kat ceza

Ekonomik hayattaki sarsıntı fırsatçılarına göz açtırmadıklarını, yapı gereçleri ve üretim işlerinde piyasa gerçekleriyle izah edilmeyecek fahiş fiyatların kelam konusu olduğunu lisana getiren Erdoğan, “Bu vicdansızlığın üzerine gitmekte kararlıyız” diye konuştu. Erdoğan, genel afet bölgesi ilan edilen yerlerde 2025 yılı sonuna kadar mevcut cezaların 10 kat daha ağır uygulanmasını sağlayacaklarını bildirdi.

Ücretsiz doğal gaz Nisan 2024’e kadar

Ücretsiz doğal gaz dayanağının sürdüğünü hatırlatan Erdoğan, “Vatandaşlarımızın doğal gaz faturasını biz ödemiştik. Şimdiye kadar toplam 87 milyar liralık direkt takviye sağlamış olduk. Bu uygulamayı Nisan 2024’e

kadar devam ettireceğiz” dedi.

Yerel seçim iletisi: Yine İstanbul

”Bizdeki muhalefetten ne köy olur ne kasaba” diyen Erdoğan, “Herkesin ufku denizi kadardır demişler, bunların da ufku lakin buna yetiyor. Biz bunlara bakarak asla rehavete kapılmayacağız. 4 ay sonra yapılacak 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı kendi önceliklerimiz ve programımıza nazaran yürüteceğiz. Rakiplerimizin karşımızdakiler değil, asıl onları denetim edenler olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız” kelamlarını sarf etti. Salondakilerin “İstanbul bizimdir bizim kalacak” sloganları üzerine Erdoğan, “Gençler; unutmayın, bakın bugün bir başlık atıyorum, yine İstanbul. Bizim kuklalarla ve kuklacılarla işimiz yok. Biz üst akıl ile gayret ediyoruz” dedi.

MGK’dan Gazze vurgusu

Milli Güvenlik Heyeti (MGK) bildirisinde, İsrail’in Gazze’de işlediği ve tarihe kara bir leke olarak geçen insanlık dışı hataların sonuçları ile er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacağı söz edildi. MGK dün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Toplantı sonrası yayınlanan bildiride, Türkiye’ye yönelik tehditleri “kaynağında yok etme stratejisi” kapsamında, PKK/KCK-PYD/YPG bölücü terör örgütünün geliştirmeye çalıştığı kabiliyetlerin önemli formda tahrip edildiği belirtildi. Bildiride, şunlar kaydedildi:

“İsrail idaresi ile katliamı destekleyen aktörlere; bu menfur hareketlere bir an önce son verilmemesi halinde tesirleri kuşaklar uzunluğu sürecek ve bölge dışına sirayet edebilecek bir şiddet sarmalını tetikleyebilecekleri ve kalıcı barışın fakat 1967 hudutları temelinde, başşehri Doğu Kudüs olan bağımsız, hükümran ve coğrafik bütünlüğü haiz bir Filistin devletinin kurulması ile mümkün olabileceği hatırlatılmıştır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

7 Aralık’taki tepe fırsat

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.