yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
,

Gazze kasapları katliam için yeni sipariş verdi: ‘Adil bir dünya mümkün lakin Amerika’yla değil’

Gazze’deki katliamın devam edebilmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu (BMGK) oturumunda tek başına veto yetkisini kullanarak bütün dünyanın reaksiyonunu çeken ABD, artık de işgalci güç İsrail’e acil tank mermileri ulaştırmanın kaygısına düştü. Terör devleti İsrail, ABD’den, pahası 500 milyon dolardan fazla olan ve Gazze’deki akınlarda yer alan Merkava tanklarında kullanılmak üzere 45 bin tank mermisi istedi. Dünyadan reaksiyonların arttığı bir devirde bu kararın ABD Kongresi’ne sunulmasıyla birtakım üyelerin süreci geciktirebileceğinden korkan ABD idaresi Kongre’yi devre dışı bıraktı. Joe Biden idaresi, ABD Kongresi’nin onayına sunmadan acil durum yetkisini kullanarak İsrail’e 106,5 milyon dolar kıymetindeki 13 bin 981 adet tank mermisinin satışına onay verdi.

Ulusal güvenlik çıkarıymış!

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın tank mermilerinin İsrail’e derhal teslim edilmesi için Silah İhracatı Denetim Yasası’ndaki acil durum yetkisini kullandığı belirtilerek, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın tank mermilerinin ABD’nin ulusal güvenlik çıkarları doğrultusunda İsrail’e derhal sağlanması gerektiği konusunda kongreye detaylı münasebetler sunduğu tabir edildi. Tank mermilerinin satışının ABD ordusu envanterinden yapılacağı belirtilen açıklamada, satışın ABD’nin savunması üzerinde olumsuz bir tesiri olmayacağı aktarıldı.

Büyük paket kongreye taşınacak

Söz konusu tank mermileri, Biden idaresinin İsrail’e satmak için ABD Kongresi’nden onaylamasını istediği ve pahası 500 milyon dolardan fazla olan 45 bin tank mermisini içeren daha büyük bir silah satışının kesimi olarak biliniyor.ABD’de silah satışları ekseriyetle kongredeki komiteler tarafından yapılan 20 günlük bir incelemenin akabinde onaylanır yahut onaylanmaz.

ABD onaylamaya zorluyor

ABD’nin soykırımcı İsrail’e verdiği takviyeye reaksiyon olarak geçtiğimiz haftalarda istifa eden Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Josh Paul, basına verdiği demeçte, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın kongre komitelerini İsrail’e bu tip sevkiyatları süratle onaylamaya zorladığını söylemişti.ABD basını, ülkeden İsrail’e yaklaşık 15 bin bomba ve 57 bin top mermisinin de bulunduğu silah sevkiyatının 7 Ekim saldırısından kısa bir mühlet sonra başladığını ve daima olarak devam ettiğini belirtmişti. Ayrıyeten işgalci güce on binlerce silah ve top mermisinin yanı sıra büyük sığınak avcısı bombalar da sağlanıyor.

Sevkiyata devam ediyor

İsrail ordusu iki ayı aşkın müddettir bombardıman altında tuttuğu Gazze Şeridi’ne zırhlı araçlarla asker sevkiyatına devam ediyor. Zırhlı İşçi Taşıyıcılar (ZPT) ve askeri cipler, Gazze’nin Şucaiye bölgesine gerçek ilerlerken, helikopterlerin de İsrail-Gazze sonunun sıfır noktasına indiği ve kalktığı görüldü. Zırhlı araçlarla Gazze sonuna hakikat ilerleyen İsrail askerlerinin zafer işareti yaptığı gözlendi.

“ABD ile adil dünya mümkün değil”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan lafa gelince mangalda kül bırakmayan ülkelerin, iş icraata gelince ikili standardın, ilkesizliğin ve ikiyüzlülüğün kitabını yazdıklarını söyledi. Erdoğan, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı’nca Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Dünya İnsan Hakları Günü İnsanlığın Yüzü Programı”nda konuştu. Erdoğan, Batılı ülkelerin sınırsız dayanağını alan İsrail idaresinin, Gazze’de tüm insanlığın yüzünü kızartacak canilikte zulümlere ve katliamlara imza attığını kaydetti.

Müslümanlara saldırmanın kılıfı

Dünyanın pek çok yerinde insan haklarının ayaklar altına alındığını vurgulayan Erdoğan şunları söyledi: “Batı toplumlarını zehirli bir sarmaşık üzere saran İslam düşmanlığı ve yabancı aksiliği, insan haklarına yönelik tehditlerin en başında yer alıyor. Yabancı düşmanı, ırkçı, ayrımcı ve faşizan uygulamalardan en fazla mağdur olan kesim hiç elbet göçmenlerin çoğunluğunu oluşturan Müslümanlardır. Terörist ve terör kavramları İslam’a saldırmanın, Müslümanları tahkir etmenin, pakları katletmenin bir kılıfı haline dönüştürüldü. Bugün BM İnsan Hakları Kozmik Beyannamesi’nin göz nazaran göre çiğnendiği yer, Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarıdır.”

Batı’nın çarpık zihin dünyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslümanlara ilişkin ibadethaneleri, iş yerlerini, sivil toplum örgütlerini, dernekleri maksat alan nefret cürümlerinin sayısının günden güne arttığına işaret ederek şöyle konuştu: “Söz ile hareket ortasındaki farkın bu kadar açıldığı bir periyot herhalde olmamıştır. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar, iş icraata gelince ikili standardın, ilkesizliğin ve ikiyüzlülüğün adeta kitabını yazmaktadırlar. Anlaşılan bu ülkeler, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Üniversal Beyannamesi’nde kayıtlı hakların yalnızca makbul beşerler için geçerli olduğunu düşünüyor. Yeniden bunların nazarında Batılı ve beyaz olmayanların bu haklardan tam olarak yararlanma, hatta hiçbir formda yararlanma imkanı bulunmuyor. Bunu açık açık söylemeseler de kültürel ırkçılığa, yabancı aykırılığına ve İslam düşmanlığına göz yumarak Batı’nın çarpık zihin dünyasını ortaya koyuyorlar.”

Bir dönüm noktasına yaklaştık

Batı’nın tüm medeniyetini üzerine bina ettiği 5 pahanın 4’ünün, onlarla ilgisi olmayan çalıntı ögeler olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları lisana getirdi: “Nitekim inancı Kudüs, Nasıra, ideolojisi Ege ve Batı Anadolu, hukuku Akdeniz ve Roma, bilimi Endülüs ve Doğu dünyası kökenli olan Batı’nın yalnızca barbarlık vasfı gerçek manada kendisine ilişkin. Son periyotta Batı’nın barbarlık vasfının örneklerini, direkt yaptığı ve dolaylı olarak dayanak verdiği hadiseler vesilesiyle giderek daha sık görmeye başladık. Giderek şiddetlenen barbarlık örneklerini ve arşa yükselen suçsuz çığlıklarını, bir dönüm noktasına yaklaştığımızın işaretleri olarak görüyoruz.”

Zalimin hasmı mazlumun hamisiyiz

Tüm imkanlarla Filistin’in yanında olurken gönül coğrafyalarındaki öbür kardeşlerini de ihmal etmediklerini belirten Erdoğan, “Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Arakan’dan Türkistan’a ve Kırım’a kadar nerede hakkı çiğnenen, hukuku ayaklar altına alınan, zulme ve baskıya maruz kalan bir kardeşimiz varsa ona sahip çıkmak bizim vazifemizdir.” diye konuştu. Erdoğan, kendi nazarlarında Gazzelilerle Doğu Türkistan Türkleri, Kıbrıs Türkleri ve Irak Türkmenleri ortasında hiçbir ayrım ve farkın olmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de kim olursa olsun zalimin hasmıyız, mazlumun da hamisiyiz.” tabirini kullandı.

Kur’an’a 500’e yakın saldırı

Erdoğan, konuşmasında, ABD’de Filistin kefiyesiyle gezen üç gencin sokak ortasında silahlı akına uğradığını hatırlattı. Batılı ülkelerin Christchurch saldırısından hiçbir ders çıkarmadığını kaydeden Erdoğan, hatta fikir özgürlüğü mazeretiyle İslam ve Müslüman aykırısı aksiyonları meşrulaştırdıklarını, tasvip ve teşvik ettiklerini, ne güvenlik boyutuyla, ne türel ve siyasi olarak bu aksiyonların önüne geçecek hiçbir önlem almadıklarını söyledi. Erdoğan, istatistiklerin buzdağının yalnızca görünen kısmı olsa da bu acı gerçeği teyit ettiğini vurgulayarak, yılbaşından beri çoğunluğu Türkiye büyükelçilikleri olmak üzere, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin Avrupa’da bulunan temsilciliklerinin önünde Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı 500’e yakın saldırı gerçekleştirildiğini aktardı.

Bunların her şeyi yalan

Anadolu Ajansı ve TRT’nin bölgede yaptığı haberciliğe işaret eden Erdoğan, “İşte biliyorsunuz. TRT ve bizim Anadolu Ajansı’nın, bir şehidimiz var. Kamerayı ne yaptılar? Paramparça ettiler. Hani ne oldu? Siz basın özgürlüğünden yanaydınız. Basın, yayına daima savunucuydunuz. Nasıl oldu? Bunların her şeyi palavradır. 70’i aşkın basın mensubu Gazze’de ne yazık ki ebediyete yürüdü.” biçiminde konuştu. Erdoğan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nden bir umutları ve beklentilerinin kalmadığını vurgulayarak, “Görevi global barışı ve istikrarı korumak olan Güvenlik Kurulu 7 Ekim’den bu yana İsrail’i muhafaza ve kollama kuruluna dönüştü” dedi.

ABD ile adil dünya mümkün değil

”Dünya 5’ten büyüktür.” kelamını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti: “İşte dün ne oldu? BM Güvenlik Konseyi’nde 5 daimi üye ve süreksiz üyeler… Ancak yalnızca Amerika’nın ret oyuyla maalesef malum ateşkes reddedildi. Tek başına. Bu türlü adalet olur mu? Bu türlü adil bir dünya olur mu? Fakat biz ne diyoruz, aslında adil bir dünya mümkün. Ancak Amerika’yla değil. Zira Amerika, İsrail’in yanında parasıyla, bütün silah mühimmatıyla yer alıyor. Ey Amerika! Bunun hesabını nasıl vereceksin? İnsanlık ABD’ye, ‘BM Üniversal Beyannamesi’ne takviye veren ülkedir’ demeyecek artık.”

BMGK’da ıslahat şart

Önceki gece yapılan oylamada, Amerika’nın vetosu nedeniyle tekrar ateşkes kararı çıkmadığını anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Aralarında daimi üyelerin de olduğu 13 ülkenin tasarıya evet oyu vermesine karşın maalesef sonuç değişmedi. Dünyanın 5’ten büyük olduğu gerçeği bir defa daha görülmüş oldu. Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu (BMGK), reforme edilmesi olmazsa olmaz, koşuldur şart. Bu Birleşmiş Milletlerle, bu Birleşmiş Milletler Güvenlik Kuruluyla insanlığın bir yere varması mümkün değil.”

Gazze kasapları hesap vermeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’deki zulümlerle birlikte BM’nin bu aciz ve fonksiyonsuz yapısının da tüm dünyada sorgulanacağına inandıklarını belirterek, “Gazze’den sonra hiçbir şey eski tas eski hamam devam edemez. Gençler, işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan zulmün, hoyratlığın, barbarlığın hesabı hukuk önünde kesinlikle sorulmalıdır. Gazze kasapları, milletlerarası mahkemelerde insanlığa karşı cürüm teşkil eden aksiyonlarının hesabını vermelidir. Allah’ın müsaadesiyle eninde sonunda vereceklerdir” dedi.

Terörün kökü kurutulacak

Terör örgütlerine karşı farklı cephelerde yürüttükleri uğraşın de Türkiye’nin beşere, insan hayatının korunmasına, temel hak ve hürriyetlerin kullanılmasına verdiği kıymetin bir göstergesi olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beynini yıkadıkları gencecik çocukları mevte gönderen, zorla kaçırdıkları bayanları, kız çocuklarını istismar eden, daha kundaktaki bebekleri vahşice katleden, günahsızların kanı ve canı üzerinden ikbal devşiren bu insanlık düşmanlarının kökünü kurutmakta kararlıyız” halinde konuştu.

Sahipsiz hayvanlar sorunu çözülecek

Başıboş sokak köpeklerinin ziyan verdiği insanların haklarını muhafazanın da misyonları olduğu şuuruyla hareket ettiklerini vurgulayan Erdoğan, “Başıboş sokak hayvanlarıyla ilgili artan şikayetlerin farkındayız. Evvelki gün Ankara’da yaşanan ve bir evladımızın ağır yaralandığı elim hadise hepimizin yüreğini dağlamıştır. Bu sorunu inşallah inancımıza, kültürümüze ve şefkat medeniyetimizin bize vazettiği prensipler çerçevesinde kesinlikle tahlile kavuşturacağız.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adil bir dünya ABD ile mümkün değil

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.