yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,
,

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Mersin’de aday tanıtım toplantısında konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’de AK Parti Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor.Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle:

Bu mübarek Ramazan gününde, insanıyla, tarihiyle, yaylaları, narenciye bahçeleri, kıyı yollarıyla; her yanı mutena bir güzellikle bezenmiş Mersin’imizde sizlerle bir ortada olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum. Bu mübarek Ramazan gününde, insanıyla, tarihiyle, yaylaları, narenciye bahçeleri, kıyı yollarıyla; her yanı mutena bir güzellikle bezenmiş Mersin’imizde sizlerle bir ortada olmaktan büyük bir memnunluk duyuyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedî azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’in kardeşlik ve huzur ikliminde sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Yakın vakitte yaşadığımız zelzele ve sel felaketleri nedeniyle bu yıl Ramazan ayını, buruk hislerle idrak ediyoruz.

Ancak asrın felaketi karşısında, her kesitten insanımızın sergilediği asrın dayanışması, bizleri bir ortada tutan kardeşlik bağlarımızın ne kadar sağlam olduğunu açıkça göstermiştir. Mersin’imizin elbet ki en değerli cevheri hamiyetli insanlarıdır. Kentimizde bin bir rengi, lisanı ve kültürü yüzyıllardır bir ortada yaşatan da, 1. Dünya Savaşı ve Ulusal Mücadele’de onca yokluğa, yoksunluğa karşın işgal güçlerine karşı o ulu çabayı yükselten de,15 Temmuz’da darbecilere karşı direnirken şehit olan Mersinli Erkan Yiğit kardeşimize şehadet şerbetini içiren de, sarsıntı vaktinde o değerli dayanışma ve dirayeti inşa eden de kentimizin toprağıyla, suyuyla, insanıyla hemhal olmuş o Evlad-ı Fatihan ruhunun ta kendisidir.

Bu güçlü günlerde, Mersinli hemşehrilerim de “komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” anlayışıyla, depremzede kardeşlerimizin yanına koşmuş, aşını, ekmeğini ve meskenini tereddütsüz paylaşmıştır. Bu ne hoş bir haslet, bu ne hoş bir kardeşlik hukukudur. İşte artık bizler de Mersin’deyiz, siz Mersinli kardeşlerimizle birlikteyiz. İşte artık biz, Mersin’imizi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’na güçlü adımlarla taşımak için hazırız. İşte artık biz, bu kadim kentimizi doruklara çıkarmak, Mersin’imizi şaha kaldırmak için buradayız! Allah’ın müsaadesiyle, tüm bunları yan yana ve omuz omuza, siz Mersinli kardeşlerimle birlikte başaracağız.

Bunun için ne diyoruz: Hakikat adımlarla yola birlikte devam diyoruz Mersin! Türkiye Yüzyılı için yanlışsız adam Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan diyoruz.

21 yılda ve son devirde kaydettiğimiz başarılar

Şöyle dönüp 21 yıl evvelki Türkiye’ye bir baktığımızda, devrin istikrarsız koalisyon hükümetlerinin sebep olduğu kaç kriz ve bitmek bilmeyen sayısız meseleler yumağıyla karşılaşırız.

28 Şubat’ın gölgesinde geçen 2000’li yılların başlarında, yalnızca siyasal krizlerle değil, insanımızın en temel haklarına yönelik sistemli demokrasi ihlallerinin olduğu, teröre her gün köy öğretmenlerini, korucularını şehit veren, hudut güvenliğini dahi sağlamakta zorlanan, kendi tarihine ve öz kıymetlerine adeta üvey evlat muamelesi yapan, vesayet zihniyetinin karar sürdüğü bir ülke ve adeta tam bir iktisadi buhran ortamıyla karşılaşırız.

Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Bülent Ecevit ortasında yaşanan anayasa fırlatma krizini, Merhum Ecevit o vakit bir “devlet krizi” olarak nitelemişti. O vakitler gecelik faizlerin bir orta tam yüzde 7.500’lere kadar fırlamış olduğunu da hatırlatmak isterim.

Ekonominin çarklarını fakat IMF’den gelen taşıma suyla, onu da ağır aksak döndürebilen, memur maaş ödemelerini dahi yapmakta zahmet çeken bir Türkiye gerçeğini de hatırlayın.

Çok şükür bugün, 21 yılda her alanda elde ettiğimiz kazanımlar sayesinde o umutsuz günleri, o eski Türkiye’yi tarihin tozlu sayfaları ortasında bıraktık.

Ancak artık kalkıp 7’li koalisyona bir sorsanız, size AK Parti öncesi periyoda dair kim bilir ne güzellemeler yaparlar.

Hiç boşuna uğraşmasınlar. O devirde bitmek bilmeyen kemer sıkma siyasetleriyle adeta inleyen, inancı ve kıymetleri yüzünden daima horlanan milletimiz, gerçeğin ne olduğunu çok net bir halde biliyor.

Biz geçmiştekiler üzere milletimize zirveden bakan, başörtüsünü “bez parçası”, seccadeyi “halı parçası” olarak gören bir kibirden ve düşmanlıktan da asla beslenmiyoruz.

Tam bilakis bizler, “Bu ezanlar ki şehâdetleri dînin temeli / Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli” mısralarını kalbine nakşetmiş olan ve ecdadımızın bize emaneti Aya Sofya’yı yıllar sonra yine ibadete açan iradenin ta kendisiyiz.12 milyonu aşan üye sayısıyla, ülkemizin açık orta en büyük Sivil Toplum Örgütü olan AK Parti’miz, “Tam Bağımsız, Büyük ve Güçlü Türkiye” ülküsüyle durmadan ve yorulmadan yürüyenlerin, asırlık eser ve hizmetlere imza atanların partisidir.

Bu 21 yıllık müddet zarfında, yalnızca savunma endüstrimizde gerçekleştirdiğimiz atılımlar dahi başlı başına binlerce sayfalık bir destandır.

Sayın Cumhurbaşkanımız daha geçtiğimiz günlerde en büyük ve en ağır helikopterler ile İHA’ların dahi iniş kalkış yapabileceği, kendi alanında dünyanın birinci savaş gemisi olan TCG Anadolu’yu Deniz Kuvvetlerimize teslim etti.

Bugün yerli ve ulusal İHA’larımıza, SİHA’larımıza, tanklarımıza, helikopterlerimize, füze sistemlerimize, son teknolojiyle donatılmış Ulusal Muharip Uçağımıza, Kızılelmamıza ve daha birçok başarımıza tüm dünya adeta gıptayla bakıyor.

Bu yaptıklarımız nedir? Bunlar, vatan sevgisinin işte ta kendisidir.

Biz tüm bunları, hain darbe teşebbüsleri karşısında tankların önünde durmaktan asla çekinmeyen, demokrasi aşığı milletimizin sağlam iradesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğiyle başardık.

Sayısız hastaneleri, okulları, sanayi tesislerini, köprüleri, yolları, Marmarayları, Avrasyaları, barajları ve daha birçok asırlık hizmetleri 21 yıla sığdırdık. Biz ne yaptık? Biz ülkemizin IMF’ye olan tüm borçlarını kapattık.

Biz ne yaptık? 2002 yılında 238 milyar Dolar düzeyinde olan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’mızı 2022 yılında tam 905,5 milyar dolara kadar taşıdık.

Biz ne yaptık? 2002 yılında 46,3 milyar dolar olan yatırımları 2022 yılında 268,3 milyar dolar düzeyine çıkardık.

Biz ne yaptık? İnsan odaklı Türkiye İktisat Modeli’mizle büyümede, istihdamda, ihracatta, turizmde tarihi rekorlar kırdık.

Hem de tüm bunları, global sarsıntıların tepe yaptığı, adeta krizler çağı olarak tarihe geçecek olan bir devirde, tüm engelleme teşebbüslerine, tüm mesnetsiz akınlara karşın yaptık.

2021 yılında yüzde 11,4’lük bir büyüme oranıyla son 50 yıllık tarihimizin en yeterli büyümesini gerçekleştirdik. Rusya-Ukrayna Savaşının patlak verdiği, global resesyon telaşlarıyla geçen 2022’de sağladığımız yüzde 5,6’lık büyümeyle G-20 ülkeleri ortasında en süratli büyüyen ülkelerden biri olmayı başardık.

Bu yılın Şubat ayı prestijiyle son bir yıllık periyotta 1,5 milyon şahsa, salgının en tesirli olduğu periyoda kıyasla ise 6,4 milyon insanımıza ek istihdam oluşturarak salgın sonrası dünyada istihdam bakımından da rekorlar kırdık.

Ürün ve pazar çeşitlendirmesi kapsamında, son 21 yılda attığımız tesirli adımların sonucunda bugün 228 ülke ve bölgeye ihracat yapan bir pozisyondayız.

Çoğulculuğun, dinamizmin ve adaletli kalkınmanın bir teminatı olan KOBİ’lerimizin sayısını 20 yılda ikiye katlayarak, hatta onu da aşan bir artışla 3,6 milyona yükselttik. 2022 yılında 51,4 milyon ziyaretçi ile 46,3 milyar dolar rekor turizm geliri elde ettik ve en çok tercih edilen dördüncü turizm ülkesi olduk.

Büyüyen ve güçlenen ekonomimiz sayesinde fiyatlı çalışan vatandaşlarımızın refah seviyelerini de artırdık. Bugün, çarpıtılmış birtakım sayılarla karamsarlık yayma yarışındakilere asla kulak asmayın. Zira gerçekler, somut sayılarla apaçık ortadadır.

2002 yılında minimum fiyatla çalışan bir vatandaşımız dolar bazında net 115 dolarlık bir gelir elde ederken; bugün bu sayısı 449 dolar ile rekor düzeye ulaştırdık.

Ülkemiz için alın teriyle üreten çiftçimizin, esnafımızın; girişimcilerin, gençlerin, bayanların, sanayicimizin, turizmcimizin her daim yanında olmaya, uygun şartlarda finansman ve öteki tüm kapsamlı teşvik ve takviyeleri sağlamaya devam ediyoruz.

2002 yılında ticari kredilerin ulusal gelire oranı yalnızca yüzde 11,7 düzeyindeyken biz bunu da 2022 yılında neredeyse dörde katlayarak yüzde 45,3 düzeyine kadar taşıdık. Bu ne demek? Üretimin, alın terinin yanında saf tutmak demek.

Dönüşen dünyayı en gerçek biçimde tahlil ediyor ve gerekli tüm aksiyonları acilen alıyoruz.

Yeşil dönüşüm ve karbon salınımı azaltma konusunda da yüksek farkındalık sahibiyiz. Ekonomimizin, giderek çevreci ve sürdürülebilir güce geçişini temin etmek ismine kararlı adımlar atıyoruz.

Bu kapsamda Türkiye’nin yeşil dönüşümünde mihenk taşı olan elektrikli aracımız ve ulusal gururumuz Togg’u da planladığımız formda yollara çıkardık. Kentimizde de kullanıyoruz.

Bugün 7’li koalisyon ortaklarının, bizlere “yapamazsınız, ne gerek var ki artık buna, bunu asla başaramazsınız” dedikleri lakin milletimizin çok uzun yıllardır hayallerini süsleyen hangi eser, hangi hizmet varsa çok şükür gerçekleştirmek Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bizlere nasip oldu.

Allah’ın müsaadesiyle ülkemiz için, Mersin’imiz için daha neler neler yapacağız

Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltacak adımları da arka arda atıyoruz. Yenilenebilir güç kaynaklarına dayalı konseyi gücün, toplam şurası güç içindeki hissesini da yüzde 38,6’dan yüzde 54,5’e çıkardık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere Karadeniz’de keşfettiğimiz doğal gazı inşallah 20 Nisan’da devreye alarak ülkemizin bir öteki hayalini de yeniden AK Parti hükümetimiz gerçekleştirmiş olacaktır.

Ülkemizin birinci nükleer güç santrali projesi olan Mersin Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni yakın gelecekte ülkemizin hizmetine sunacağız. Birinci elektrik üretimini 2024 yılında yapacağız.

Altını çizmek isterim Mersin’deki bu tesisimiz ülkemiz elektrik muhtaçlığının yaklaşık yüzde 10’luk kısmını tek başına ve etrafa ziyanlı sera gazı salımı yapılmadan karşılayacaktır.

Şimdi gidip 7’li koalisyona sorsanız, bu ortak ve asırlık kazanımlarımızın bir tekini bile asla lisana getirmez, muhakkak takdir etmezler.

Enflasyon sorunu üzerinden kara propaganda yapmak ve oy peşinde pembe hayaller dağıtmak dışında neredeyse hiçbir ulusal davamızın ardında durmazlar.

Küresel sarsıntıların eşliğinde, tüm dünyayla birlikte bizim de problemimiz haline gelen Enflasyonla gayret konusunda elbette taviz vermiyoruz.

Nitekim, geçtiğimiz yılın Kasım ayından itibaren gerileme eğilimine giren yıllık enflasyon, 2023 yılı Mart ayı prestijiyle yıllık yüzde 50,5 düzeyine çekilmiştir.

Bizler, bu sorun karşısında “Enflasyon kâfi ki düşsün, işsizlik artsa da olur”; ya da “üretim daralırsa daralsın, resesyon olursa olsun” üzere insanımızı hiçe sayan bir yaklaşımı benimsemiyoruz.

İnsanımızın işine, ekmeğine, huzuruna göz diken ve birtakım mümessillerin bizlere geçmişten bugüne içirmeye çalıştığı acı ilaçlarla, ezber reçetelerle değil, tedrici, bütüncül ve insan odaklı bir anlayışla ilerliyoruz.

Enflasyonu tek haneli düzeylere düşürene kadar da bu gayretimizden asla geri durmayacağız.

Geçen hafta Denizli’den 7’li masaya sordum, bir karşılık alamadım. Ya liste hesaplarına gömüldüler ya da sorularıma yanıt vermek işlerine gelmiyor.Şimdi de Mersin’imizden 7’li masaya bir kere daha sormak istiyorum. Karşılığı ortalarından kimin vereceği de meçhul. Lakin kaçamak değil, net ve somut sözler bekliyorum:

1. Sıcak para bulmak için IMF kapılarında tekrar bekleşecek misiniz?

2. Faizleri yükselterek üretim iktisadını baskılayacak ve işsizliği artıracak mısınız?

Mersin ekonomisi

Mersin ilimiz, bereketli toprakları, teşebbüsçü ve dinamik insan kaynağıyla 2002’den bu yana büyük kalkınma atağımızı en güzel pahalandıran vilayetlerimizden biri olmayı başarmıştır.

İlimizin kişi başına gayrisafi yurt içi hasılası 2004 yılındaki düzeyine nazaran yüzde 63,7 artış kaydederek 8 bin 278 dolara yükselmiştir.

Dikkatinizi çekmek istediğim bir öteki konu da Mersin’in son 20 yılda yıllık ihracatını tam 20 katına çıkarmış olmasıdır.

2002 yılında kentimizin yalnızca 320 milyon dolar olan yıllık ihracatı bu sene Şubat ayı prestijiyle 6,4 milyar dolara yükselmiştir.

Bu nedir? Bu çabadır, bu ortak alın terimizdir. Pekala bu kadarı kâfi mi; burada duracak mıyız? Hayır, asla!

Türkiye Yüzyılı’nda Mersin’imizi hem yatırım ve istihdamda hem de üretim ve ihracatta şaha kaldıracağız! Mersin’in yıldızını her geçen gün daha da parlatmak için kesin kararlıyız!

Mersin sanayisi

Mersin son 21 yılda artan yatırımlar ve yatırımcı sayısı sayesinde en beğenilen kentlerimizden biri pozisyonuna gelmiştir. Önümüzdeki devirde de yatırımların önünü açmaya, yatırımcılarımızı kesintisiz desteklemeye devam edeceğiz.

2022 yılında Mersin’de yatırım yapmak isteyen müteşebbislere sağlanan 261 teşvik dokümanıyla 8,9 milyar lira sabit yatırım yapılmasını ve 4 bin 264 bireye istihdam imkânı oluşturulmasını bekliyoruz.

2022 yılı içinde Mersin’de faaliyet gösteren 8.137 esnaf ve sanatkârımıza Halk Bankası vasıtasıyla yaklaşık 2 milyar liralık Hazine faiz dayanaklı kredi kullandırdık.

Faaliyette olan Silifke ve Mersin Tarsus OSB’lerin yanı sıra altyapı çalışmaları devam eden 5 yeni OSB’mizin de tamamlanmasıyla Mersin’de OSB sayımız 7’ye ulaşacaktır.

Peki biz Mersin’i nasıl şaha kaldıracağız? Birincisi Mersin’de katma pahalı üretimi, tarımı, teknoloji teşebbüslerini devamlı destekleyeceğiz. İkincisi de çiftçimizle, esnafımızla, sanayicimizle ve turizmcimizle her daim istişare içinde ilerleyecek, gereken tüm adımları birlikte karar vererek atacağız.

Mersin’de tarım

Bugün Mersin, adeta taşı sıksan rahmet fışkıran toprakları ve geniş tarım alanlarıyla ülkemizin en kıymetli ziraî üretim merkezlerinden biri pozisyonunda.

İlimiz bugün, yaş meyve-sebzede ülkemizin ihracat şampiyonudur. Yeniden, 9 ziraî eserde Türkiye birinciliği Mersin’imize aittir.

İlimizde 2022 yılı bitkisel üretim ölçüsü 2004 yılı düzeyine nazaran yüzde 136 artarak 6 milyon tona yükselmiştir.

Hayvancılık bakımından da misal bir tablo vardır. Mersin’imizde, hayvan baş sayısı 2022 yılında 2004 yılına kıyasla yüzde 154’ten fazla artarak 1,8 milyon düzeyini aşmıştır.

Mersin’li çiftçilerimize finansman dayanağı de sağlıyoruz. 2022 sonu prestijiyle 14.420 ziraî üreticimize Ziraat Bankası vasıtasıyla yaklaşık 6,6 milyar liralık Hazine faiz takviyeli kredi kullandırdık.

Mersin’imizin bilhassa limondaki kahırlarının farkındayız. Bu kasvetleri ihracatçılarımıza verdiğimiz takviyeyle çözüyoruz.

Hem ıstırapları çözerek hem yeni takviyeler sağlayarak 5 sene içinde, ziraî üretimi ve hayvan baş sayısını en az yüzde 50 artırmaya hazır mısın Mersin?

Eğer hazırsan bu iş tamam! Biz Mersin’de tarımı da şaha kaldırmak için geliyoruz.

Mersin’de ulaştırma ve altyapı faaliyetleri

2003 yılından bu yana Mersin’in ulaşım ve bağlantı altyapısı için toplamda 23 milyar lira yatırım yaptık.

Çukurova Havalimanı’nın altyapı çalışmaları büsbütün bitirilmiş, üst yapı çalışmaları da bitmek üzeredir. Yakın vakitte birinci uçağı indireceğiz. Ayrıyeten, 11,7 km havalimanı irtibat yolunu da tamamladık. Yakın vakitte onu da açacağız.

Çok kısa bir müddette Çeşmeli-Kızkalesi Otoyolu’nu temel atma merasimini atacağız.

Silifke ilçemizin çıkışında bulunan Limankale tünelinin çalışmaları tamamlandı. Yakın vakitte açacağız.Nükleer Güç Santrali Kavşağında 420 metre viyadük ve 1,6 km irtibat yolu ile üst geçidini tamamladık, merasimleri yakın vakitte gerçekleştireceğiz.

Akdeniz Kıyı Yolu Aydıncık Gözce ortasında 3 tünel, 1 viyadük olmak üzere toplam 5,6 km yol açılışa hazırdır. Toroslar ilçemizde bulunan Mezarlık farklı düzeyli kavşaklardan birincisini tamamlamıştık. Bayram sonrasında da ikincisinin çalışmalarına başlıyoruz. 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanan süratli tren projesi, Mersin-Adana ile Gaziantep ortasında seyahat müddeti 2 saat 15 dakikaya düşürecektir.

Mersin Limanı

Mersin’imiz; Limanı, Çukurova Bölgesel Havalimanı ve Akdeniz Kıyı Yolu ile ülkemizin en kıymetli lojistik merkezlerinden biri olma yolunda kararlılıkla ilerliyor.

Yeni devirde Mersin’de tüm ulaşım kesimlerinde değerli projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Mersin’in lojistik imkanlarını her geçen gün geliştirecek, mevcut fırsatları kentimizin kalkınması ve refahı için en isabetli formda değerlendireceğiz.

Depremzede vatandaşlarımızı unutmuyoruz

Seçim sürecinde de depremzede vatandaşlarımızı asla unutmuyoruz. AK Parti iktidarlarımız boyunca bizler her daim vatandaşımızın huzuru ve refahı için çalıştık. Hiçbir zorluktan asla kaçmadık, sıkıntılara uzaktan bakmadık.

Deprem sonrasında da birinci günden itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk, onlarla yan yana gayret verdik.

Bu büyük afet sonrasında, birçok depremzedemiz öbür vilayetlerimize göç etmek durumunda kaldı. Bölgeye yakınlığı nedeniyle Mersin, en çok göç alan merkezlerden biri pozisyonundadır.

Depremzede vatandaşlarımızı kucaklayan Mersinli kardeşlerimize bir sefer daha selam olsun.

Diğer taraftan da biliyoruz ki depremzede vatandaşlarımız her günlerini memleket hasretiyle, kendi yuvalarının hasretiyle geçiriyor. Bu nedenle, bizler kentlerimizi en hoş halde yine ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

Sosyal donatılarıyla birlikte 650 bin civarında konutun imalini hedefliyoruz ve çoğunluğunu Allah’ın müsaadesiyle bir yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz.

Ayrıca, afetten etkilenen ulaşım, haberleşme, eğitim, sıhhat, su, kanalizasyon, güç üzere altyapıları da süratle ayağa kaldırıyoruz, kentlerimizi tekrar imar ve ihya etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Şimdiden 100.000 konutun inşaatına başlanmıştır.

Mersin’de de konut sahipliği artırmak için Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Faziletli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus’ta 1.000 adet müstakil arsa TOKİ”İlk Meskenim Arsa” kurasını 13 Nisan 2023 Perşembe günü gerçekleştirdik.

Seçim vaatlerimiz

Türkiye Yüzyılı’nda, eğitim hususu en temel önceliğimiz olmaya devam edecek. Bu çerçevede, eğitim sistemimizin beşerî ve fiziki kalite göstergelerini en üst seviyeye getireceğiz.

Türkiye Yüzyılı sağlıklı kuşakların yüzyılı olacaktır. Sıhhatte hizmet sunum kalitesini artıracağız; tıbbi teknolojide, ilaç sanayisinde ve sıhhat turizminde kapasitemizi geliştireceğiz.

Yeni periyotta, savunma sanayindekine emsal bir atılımı ilaç ve tıbbi bölümlerde gerçekleştireceğiz. Böylelikle, katma kıymeti ve Ar-Ge yoğunluğu yüksek olan bu dallarda ülkemiz kıymetli bir üretim üssü haline gelecektir.

Gelir tamamlayıcı aile dayanak sistemini uygulamaya alarak her hanenin gelirinin makul bir düzeyin üzerinde olmasını sağlayacağız.

Çok daha adil bölüşen Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Tüm çalışanlarımızın büyüyen Türkiye’nin artan refahından hak ettiği hissesi almasını sağlayacağız.

2024-2028 periyodu için yıllık ortalama yüzde 5,5 düzeyinde büyüme hedefliyoruz.

Böylece, 2028 yılı sonunda ulusal gelir büyüklüğünün 1,5 trilyon dolara ulaşmasını ve kişi başı gelir seviyesinin ise 16 bin dolara yükselmesini öngörüyoruz.

Şu an 255,7 milyar dolar olan ihracatımızı 2028 yılında en az 400 milyar dolara yükselteceğiz.

Bu büyüme ve ihracat artışı sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 düzeyine düşüreceğiz. Bayan ve genç istihdamına özel değer vermeyi sürdüreceğiz. Bütçe disiplinini temel unsurumuz olarak müdafaaya devam edeceğiz. Süratli tren sınırımızı 13 bin 400 kilometreye, toplam demiryolu ağımızı 28 bin 600 kilometreye ulaştıracağız.

Millî bir problem olarak gördüğümüz ziraî üretimi geliştireceğiz, tarımda verimliliği ve katma bedeli artıracağız.

Önümüzdeki periyotta, başta Anayasa olmak üzere, Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunu ve Meclis İçtüzüğünü iştirakçi, çoğulcu ve şeffaf bir anlayışla tekrar ele alan kapsamlı bir ‘‘Yasama Reformu’’ yapacağız.

İki yıl evvel açıkladığımız İnsan Hakları Aksiyon Planını geliştirerek uygulamaya devam edeceğiz.

Yönetimde inanç ve istikrarı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yardımıyla sağlamış bulunuyoruz.

Türkiye Yüzyılı’nda, kırılganlıklardan kurtulmuş, kapasitesi yüksek, hukukun üstünlüğü prensibine sadık bir güvenlik anlayışı hâkim olacaktır. Vatandaşımızın geleceğe huzurla bakması, her türlü hak ve menfaatini tam inançta hissetmesi Türkiye Yüzyılı’nın en kıymetli temellerinden biri olacaktır.

Milli menfaatlerin koruması, bölgesel istikrarın temini ve idamesi ve adil bir global nizamın kurulması gayeleri doğrultusunda faal dış siyaset sürdürmeye devam edeceğiz.

Bugün, Cumhuriyetimizin 100. Yılının arifesinde, Türkiye kritik bir seçimin eşiğindedir. Bir yandan global sarsıntılar yaşanırken ülkemiz ya 90’lı yıllarda olduğu üzere koalisyon hükümetlerinin istikrarsız gel-gitlerine bir defa daha teslim olacak ya da Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde, Türkiye Yüzyılı’na adım atacaktır. İnancım tamdır ki milletimiz Hakikat Vakitte Gerçek Adımı her vakit olduğu üzere bu sefer de atacak, güçlü yarınlarımızı asla riske etmeyecektir.

Üretim, ticaret ve lojistik merkezi olan Mersinimizi Türkiye Yüzyılında şaha kaldırmak için bizler, yarın değil, çabucak artık kollarımızı sıvadık.

Mersin’in global bir kent olma yolunda yıldızını daima yükseltmek temel gayemizdir. Bu vesileyle Miletvekili Adayı olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Kıymetli Mersinli kardeşlerimizin gönlünde taht kuracak eser ve hizmetleri sunabilmek için sizlerin desteklerinizi ve dualarınızı bekliyoruz. Bu Mübarek Ramazan gününde, buraya kadar teşrif eden herkese çok teşekkür ediyorum.

Yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Rabbim sizleri tuttuğunuz oruçlar hürmetine Reyyân Cennetine dâhil eylesin.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DEVA Partisi’nde üst seviye istifa: Helun Fırat ‘Gördüğüm gerek üzerine’ diyerek istifa etti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.