2018 Model Otomobil Haberleri, 2018 Model Araba Haberleri, Otomobil Sitesi, Araba Sitesi, Otomobil Haberleri 2018, Araba Haberleri 2018
Güncel Otomobil Haberleri SitesiOtomobil Sitesi Haberlerine OtomobilSitesi.net ile ulaşın...

Akaryakıt zamları ikinci el otomobil satışlarını düşürdü

Akaryakıt zamları ikinci el otomobil satışlarını düşürdüAraba pazarlarında müşteriden çok ikinci el otomobil var. Son zamlar ile birlikte motorin 5 lirayı aşarken benzin ise 5 lira 68 kuruş oldu. LPG ise 3 lira 25 kuruşa çıktı. Akaryakıt fiyatlarının yanı sıra Motorlu Taşıtlar Vergisi de önemli oranda artınca ikinci el araç alacak vatandaşlar otomobil almaktan vazgeçiyorlar.

Bursa ikinci el otomobil pazarında ise satıcılar tabiri caizse sinek avlıyorlar. 2 ay öncesine kadar satışların azda olsa iyi olduğunu belirten satıcılar, Son günlerde akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar ve sıfır otomobillerde kampanya yapılması ikinci el araç satışlarını neredeyse durdurdu. Pazarda müşteriden çok 2.el araç var sinek avlıyoruz dediler.

Bursa Oto Pazarı’na ikinci el araçlarını satmak için getiren vatandaşlar, sıfır otomobillerdeki kampanyaların ve akaryakıt fiyatlarının kendilerini ileri derecede etkilediğini söyleyerek, Yıl sonu olduğundan dolayı ikinci el otomobil satışlarında yavaşlama var. Bunun da en büyük sebebi sıfır otomobiller için firmaların yapmış olduğu kampanyalar ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar. Akaryakıt fiyatları o kadar çok artı ki vatandaşlar araca binmek istemiyorlar ve hal böyle olunca satışları ekliyor. Son 2 aydır satışlar durgun. Pazarda müşteriden çok araç var, pazarı gezenler de bir şey almadan dönüyor. Ne yapacağımızı şaşırdık diyerek, düşüncelerini otomobil sitesi ve otomobil haberleri olarak sitemizde yayınladık. Kaliteli 2018 Model Otomobil Haberleri, 2018 Model Araba Haberleri, Otomobil Sitesi, Araba Sitesi, Otomobil Haberleri 2018, Araba Haberleri 2018.

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort