2018 Model Otomobil Haberleri, 2018 Model Araba Haberleri, Otomobil Sitesi, Araba Sitesi, Otomobil Haberleri 2018, Araba Haberleri 2018
Güncel Otomobil Haberleri SitesiOtomobil Sitesi Haberlerine OtomobilSitesi.net ile ulaşın...

yerli otomobil üretimi için geri sayım başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki imza töreninde yerli otomobil yapımını üstlenen beş babayiğit firmayı açıklarken, bu projeden elde edilecek birikim ile dünya çapında ürünler çıkarılabileceğine dikkatleri çekti.

Yerli otomobil projesi için önemli bir aşamaya geçildi. Söz konusu proje için Ortak Girişim Grubu (OGG) kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu grubu oluşturan firmaları, ‘Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding (Karsan), Turkcell ve Zorlu Holding (Vestel)’ olarak açıkladı.

‘Mesele sadece yerli otomobil değil’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, konuşması esnasında çok önemli bir konunun üzerine dikkatleri çekerek yerli otomobil projesinin adeta bir ‘ARGE’ niteliği taşıdığını anlatmaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu noktaya şu sözler ile dikkatleri çekti:

“Mesele sadece yerli otomobil üretmek değil, buradan ortaya çıkacak teknoloji, birikim ve tecrübeyle dünyaya meydan okuyacak yeni ve çok iddialı bir çıkış ortaya koymaktır.”

Elektrik mesajı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyada yükselen hibrit ve elektrikli otomobil akımı içinde kayıtsız kalmadı. Halen TÜBİTAK bünyesinde çalışmaları yapılan platformun OGG’nin emrinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun yerine doğrudan hibrit ve elektrikli otomobile yönelmek isterler ise daha çok memnun oluruz” dedi.

‘Yerli Otomobil İçin Gecikme istemiyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir diğer isteği ise, yerli otomobil için ilk örneğinin 2019 yılında tanıtılması ve 2021 yılında piyasaya sürülmesi oldu. Konuyla ilgili olarak ”En küçük bir gecikme istemiyoruz” şeklinde uyarılarda bulundu. Kaliteli 2018 Model Otomobil Haberleri, 2018 Model Araba Haberleri, Otomobil Sitesi, Araba Sitesi, Otomobil Haberleri 2018, Araba Haberleri 2018.

Etiketler:
1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gaziantep escort